VVV reklaam super otsing
Login (logimata)
Navi
10 populaarsemat
10 viimast uuendust
booruWebCam 2.00
VLC 2.2.6
Media Player Classic Home Cinema 1.7.13
Mozilla Firefox 54.0.2
7-Zip 16.04
MediaInfo 0.7.97
Notepad++ 7.4.2
HWiNFO32/64 5.44
PHP 7.0.8
GnuCash 2.6.11
kulus 0.60775899887085 sekundit
külastusi lehele 3765070
lehel on 23 külastajat
Teade
We have detected you don't accept estonian language, but this page is currently available only in estonian. However, we are hoping to publish english page evetually as well and will be glad to see you back then.
If you do actually accept estonian language [et], please set your browser settings accordingly and this message will not be presented to you again.
18:56 11.09.05 ? Ülevaade/Võrdlus (kasutajate hinnang: 4 , 0 kommentaari)

IE turvaliseks II osa

Lehekülg "Content"

on lubatud ja kasutatava sisu seadistamiseks. See lehekülg on jagatud kolme ossa:

 • Sisu nõustaja ("Content Advisor"), mille abil saate piirata ligipääsu teatud lehekülgedele sisu põhjal.
 • Sertifikaadid ("Certificates"), mis võimaldab hallata aktsepteeritavaid ja jagatavaid sertifikaate.
 • Isiklik informatsioon ("Personal Information"), mis võimaldab seadistada automaatset väljade täitmist ja Teie profiili.

"Content Advisor"

Sisu nõustaja

"Content Advisor" on üks paremaid abimehi veebisisu filtreerimisel.

Reitingusüsteemid

Selleks, et piirata ligipääsu vägivaldse, pornograafilise või muidu ebasobiva sisuga lehekülgedele, kasutatakse spetsiaalseid reitingusüsteeme. Selleks, et Internet Explorer vastavaid reitinguid ära tunneks, tuleb talle paigaldada reitingufailid. Reitingufaile saate näiteks Internet Content Rating Association-lt (järgige samm-sammulist paigaldusjuhendit) ja SafeSurf-lt (järgige toodud samm-sammulist juhendit). Failide laadimine Internet Explorerile kasutamiseks andmiseks klikake "Settings...", seal valige paneel "General" ning klikake nupul "Rating systems...". Tekkinud dialoogis valige "Add..." ja avage vastav fail. Eeltoodud reitingusüsteemide paigaldamise järel peaks Teie "Rating Systems" dialoogiaken nägema välja just selline, nagu toodud kõrval oleval pildil.

Olles lisanud reitingusüsteemid, tuleks kindlasti seada ka ülevaataja/hooldaja parool. Selleks paneelil "General" klikake nupul "Create password...". Seal trükkige sisse ülevaataja/hooldaja parool (mõlemasse kasti üleval) ning vihje parooli meenutamiseks (parooli tihti vaja ei lähe, seega valige hea vihje). Ning lõpuks "OK".

"General" paneelil on veel ülal kaks kasti. Linnuke esimeses neist keelab reitinguta veebilehtede külastamise. Siinjuures on oluline silmas pidada, et enamikel Eesti veebilehtedel reiting puudub, seega on ehk kasulik see kast tühjaks jätta. Linnuke teises kastis lubab ülevaatajal/hooldajal parooli teades siiski ka nõustaja poolt keelatud lehekülgedel käia.

Paneeli "Approved Sites" abil saate ise määrata, milliste lehekülgede külastamise te ära keelate ja milliste oma lubate olenemata reitingust. Lehekülje lisamiseks nimekirja tuleb "Allow this Web site" kasti kirjutada lehekülje aadress ning vajutada vastavalt nuppu "Always" külastamise lubamiseks ning "Never" külastamise keelamiseks. Näiteks "http://vvv.xmb.pri.ee" -> "Always" ja "http://www.rate.ee" -> "Never". Kuna hooldaja parooliga saab siiski leheküljele pääsemist lubada, saate nii näiteks Rate.ee külastamist (õppimise asemel) piirata.

Reitingud

Olenevalt valitud seadistustest saate te muuta, mida on lubatud vaadata. Kõigepealt tuleb ülevalt nimekirjast valida, millise sisu näitamise seadistust soovitakse muuta ning seejärel liigutada all olevat regulaatorit. Enamasti kehtib reegel, mida rohkem on regulaator paremal, seda rohkem näidatakse. Näiteks alastuse lubamist (üldiste) erootiliste piltide tasemel, aga vulgaarsete piltide keelamise seadmiseks peaks seadistus välja nägema sarnane kõrval olevale pildile.

Sisu nõustaja seadistused mõjuvad vaid hetkel sisse loginud kasutajale (st. on erinevate kasutajate jaoks erinevad). Ainult süsteemi administraator saab poliiside haldamise tööriistaga seada kõigile kehtivad seadistused ning keelata nende muutmist kasutajate poolt.

Lehekülg "Connections"

Sellel leheküljel saate oma võrguühendust seadistada.

Lehekülg "Programs"

Siin saate muuta vaikimisi InternetExploreri poolt käivitatavaid programme erinevae ülesannete täitmiseks. Allpool on võimalik ka seada Internet Exploreri vaikimisi avatav lehekülg ja vaikimisi kasutatav otsingumootor Internet Exploreri poolt algselt kasutatud lehekülgedeks (tavaliselt MSN ja MSN Search). Veel on seal võimalik hallata Internet Exploreri lisaprogramme "Manage Add-ons ...."., mis on ehk oluliseim võimalus sellel lehel. Lehe all on ka linnuke võimmalik panna selle jaoks, et Internet Explorer kontrolliks, kas ta ikka on vaikebrauser või mitte.

"Manage Add-Ons"

Brauseri lisakomponendid

"Manage Add-ons" dialoogis on kasulik kõigi kahtlaste lisade kasutamine ära keelata (Klikata lisa nimel ja seejärel alt "Disable"). Raske on öelda, millised lisad võivad olla vajalikud - enamasti aitab proovimise meetod (alguses keelata nii palju kui julged ja hiljem kui mõni veebileht ei tööta (ütleb, et mingi ActiveX või muu plug-in on puudu), tasub katsetada, millise lisa lubamine veebilehe taas tööle saab). Lisa tegemistest saab aimu tema nime, väljaandja ("Publisher") ja failinime (tulp "File") järgi.

Lehekülg "Advanced"

Kõige mahukam ja keerukam lehekülg seadisustes. Sellest ka lehekülje nimi "Advanced". Samas on sellel leheküljel väga palju turvalisust ja kasutusmugavust mõjutavaid seadeid. Siinkohal pööran tähelepanu vaid osale neist. Järgnevalt on toodud sedistuste nimed koos soovitatava seadistuse ning lühikirjeldusega:

 • Browsing
  • Automatically check for Internet Explorer updates - sisse lülitada - sisselülitatuna kontrollib regulaarselt, kas on uusi Internet Exploreri versioone või uuendusi/parandusi ilmunud
  • Disable Script Debugging (nii Internet Explorer kui ka Other) - sisse lülitada - väljalülitatuna pakub võimalust mõne programmiga lehekülge muuta kui tekib mõni skriptiviga
  • Display a notification about every script error - välja lülitada - sisselülitatuna teavitab igast skriptiveast ja küsib, kas jätkata skriptide käivitamist - surfates pigem häiriv, sest vigaseid skripte kasutatakse väga tihti
  • Enable third-party browser extensions - pigem välja lülitada - sisse lülitamine on vajalik vaid siis kui soovite kasutada näiteks erilisi brauseri tööriistaribasid
 • Security - lülitada sisse kõik välja arvatud:
  • Allow software to run even if the signature is invalid - sisselülitatuna lubab ka valesti allkirjastatud programmide käivitamise

Lõpetuseks

Siintoodud seadistused on soovituslikud keskmisele internetikasutajale. Toodud seadistused ei pruugi alati olla parimad, palju sõltub ka kasutusharjumustest. Toodud seadistused peaksid võimaldama enamike populaarsete veebilehekülgede turvalist kasutamist ohverdamata olulist kasutusmugavust. Kõiki soovitusi võib lisada kommentaaridesse või saata mulle teatena.


Seotud programmid: Internet Explorer 6 SP1
Ülevaated:
IE turvaliseks I osa (0 kommentaari)
Toeta VVV'd
Kui Teil on võimalust VVV-le abiks olla või VVVd toetada, siis palun võtke meiega ühendust.
VVV sõbrad
Akkru.ee - mitte ainult ajaviide
Pingviini Web
Soovid saada sõbraks? Võta ühendust!
10 kommenteerituimat
avast! Free Antivirus 8
GunZ The Duel 1.5
VabaVaraVeeb 0.110.06
PhotoFiltre 6.5.3
WinMX 3.54 beta 4
DAEMON Tools Lite 4.30.0
GIMP 2.8.6
Screamer Radio 0.4.4
VLC 2.2.6
Opera 15.0
Tasub vaadata
Küsitlus
Kui palju/tihti oled/käid sa Facebookis?
24/7 (4776)
|
12/7 (43)
|
Kord päevas (73)
|
Kord nädalas (30)
|
Kord kuus (26)
|
Iga tunni aja tagant (25)
|
Vastusevariant puudub (2807)
|
vaata
Stiil
Valid XHTML 1.0!
Valid CSS!
Ikoonid: famfamfam ja siim
Disain: mikk
Kood: siim
(C) 2004 - 2012 reaktor