Meeldiv näha, et suur osa kasutab nii antiviirust kui ka tulemüüri. Siiski on ka neid, kes oma arvutit nii hästi ei kaitse. Kuna on olemas päris mitmeid tasuta antiviiruseid ja tulemüüre, siis ma ei näe põhjust, miks neid mitte kasutada. Õnneks on Windows XP ja uuemate Windows versioonides juba tulemüür olemas (kuigi soovitatav on kasutada mingit tõhusamat tulemüüri). Tulemüürist olulisem on kasutada siiski antiviirust ja kindlasti tuleb seda pidevalt uuendada (seda teeb enamasti antiviirus ise automaatselt). Uusi viiruseid tekib iga päev ja paljud antiviiruste tootjaid väljastavad ka uuendusi iga päev.
Väga tähtis on, et ka kasutaja ise oleks tark. Ei tohi avada kahtlaseid e-kirju ega tõmmata kahtlastelt lehtedelt "vahvaid" ekraanisäästjaid (screen savers) ning teisi programme.
Väga ohtlik on niiviisi mõelda. Linux-le on küll vähem viirusi (sest Linuxit ennast ju ka kasutatakse vähem - eriti töölaua arvutites), kuid neid siiski leidub (ja iga päevaga tuleb juurde). Seega on kindlasti oluline kasutada ka Linuxis arvuti kaitsmiseks abivahendeid - eriti antiviirust ja tulemüüri (paljude distributsioonidega on kaasas ja vaikimisi sisse lülitatud iptables tulemüür). Lisakaitsena soovitan mõnda personaalset tulemüüri, mis hoiatab ka kahtlaste programmide võrku minemise korral. Samuti on mõistlik tuumas sisse lülitada DEP (NX bitt/excecutable bitt) kasutamine, mis võib aidata näiteks juhuslike buffri ületäitumiste korral, sest keelab mittetäidetavas mäluosas olevate andmete/programmide käivitamist.
Tegelikult on tulemüür ruuteri näol olemas ning kahtlasi linke, kirju jne ei ava(see on juba harjumus). ClamAV on paigaldatud, kuid pidevalt see ei jookse, vaid väga harva skännin(paar korda aastas).
Toeta VVV'd
Kui Teil on võimalust VVV-le abiks olla või VVVd toetada, siis palun võtke meiega ühendust.